Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

1500 metre kadınlar madalya töreni – Aslı Çakır – Gamze Bulut


  • Anasayfa
  • 1500 metre kadınlar madalya töreni – Aslı Çakır – Gamze Bulut
Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

 Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye için tarihi gün-GaleriOlimpiyat Oyunları tarihinde Türkiye için bir ilk yaşandı. Türkiye'nin olimpiyat serüveninde, olimpiyat stadında ilk kez İstiklal Marşı bu akşam çalındı.

Kadınlar 1500 metrede dün Türkiye'ye olimpiyatlar tarihinde atletizmdeki ilk altın madalyayı kazandıran Aslı Çakır Alptekin ile bu branşta gümüş madalyaya uzanan Gamze Bulut, Londra Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen törenle madalyalarını alırken, göndere çekilen iki Türk bayrağı eşliğinde İstiklal Marşı'nı stattaki 80 bin kişi ve televizyonları başındaki milyonlarca kişiye dinlettiler.

ASLI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Törende İstiklal Marşı çalınırken, olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin, gözyaşlarını tutamadı. Tören sonrası seyircileri selamlayan Aslı ve Gamze'yi ilk kutlayan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç oldu.

 

Kılıç, madalyalarını takıp, içeriye yönelen Aslı ve Gamze'yi kutlayıp başarılarının devamını diledi.

Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut ile 1500 metrenin üçüncüsü Bahreynli Maryam Yusuf Jamal'in madalyalarını Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener taktı.

 

 

Olimpiyat Şampiyonu Milli atletlerimizden Aslı Çakır Alptekin altın madalya kazanırken, Gamze Bulut gümüş madalya kazandı. 1500 Metre Kadinlar Final Koşusu (Aslı Alptekin & Gamze Bulut) 2012 Londra Olimpiyatları'nda kadınlar 1500 metre finali Aslı Olimpiyat 1'ncisi Gamze Olimpiyat 2'ncisi


Madalya Töreni Bugün saat 21:50'de Yapıldı.

 Olimpiyat Şampiyonu Milli atletlerimizden Aslı Çakır Alptekin altın madalya kazanırken, Gamze Bulut gümüş madalya kazandı. 1500 Metre Kadinlar Final Koşusu (Aslı Alptekin & Gamze Bulut) 2012 Londra Olimpiyatları'nda kadınlar 1500 metre finali Aslı Olimpiyat 1'ncisi Gamze Olimpiyat 2'ncisi

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !


Madalya Töreni Bugün saat 21:50'de Yapıldı


2012 Londra Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metre finalinde Türk atletler Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı.

Türk sporunda tarihi gece!

Olimpiyat Stadı'nda yapılan kadınlar 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin 4:10.23'lük derecesiyle birinci olurken, Gamze Bulut da 4:10.40 ile ikinci sırayı elde etti. Yarışın başlamasıyla birlikte Gamze Bulut ve Aslı Çakır Alptekin, öndeki grupta yer aldılar. Gamze Bulut, ilk 400 metreyi lider geçerken, Aslı Çakır Alptekin de ilk 5 içinde koştu.


ÜÇÜNCÜ JAMAL MARYAM YUSUF

Son tura da Gamze lider girdi. Son 300 metrede atağa kalkan Aslı Çakır Alptekin, liderliği ele geçirdi. Son düzlüğe de lider giren Aslı Çakır Alptekin, yarışın sonuna kadar liderliğini korudu. Gamze de ikinci sırada yarışı bitirince Türkiye olimpiyat oyunlarında 1500 metreyi iki madalyayla kapadı. Yarışta üçüncülüğü Bahreynli Jamal Maryam Yusuf 4:10.74 ile elde etti. Son Avrupa Şampiyonası'nda da Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut da gümüş madalya kazanmıştı. İki atlet, Avrupa Şampiyonası'ndaki başarılarını olimpiyatlarda da tekrarladı.

Türk sporunda tarihi gece!

ATLETİZMDE İLK ALTIN MADALYA

Aslı Çakır Alptekin'in aldığı altın madalya Türkiye'nin olimpiyat oyunlarında atletizm dalındaki ilk altın madalyası oldu. Atletizmde Türkiye daha önce 1948 Londra Olimpiyatları'nda 3 adım atlamada Ruhpi Sarıalp ve 2004 Atina Olimpiyatları'nda çekiç atmada Eşref Apak ile bronz, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda da 5 bin ve 10 bin metrede Elvan Abeylegesse ile 2 gümüş madalya kazanmıştı.

Türk sporunda tarihi gece!

FENERBAHÇE'DEN KUTLAMA MESAJI

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü, Londra Olimpiyatları'nda 1500 metre yarışını ilk sırada bitirerek altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ve ikinci sırayı alarak gümüş madalya kazanan Gamze Bulut için kutlama mesajı yayımladı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ''Ülkemiz adına tarihi bir gün; tebrikler Aslı Çakır Alptekin, tebrikler Gamze Bulut'' denilirken, ''2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, 1500 metre finalinde altın ve gümüş madalyayı kazanma başarısı gösteren kızlarımızı yürekten kutluyor, Gamze Bulut'un ailemizin bir parçası olması nedeniyle ayrıca gurur duyuyoruz'' ifadeleri kullanıldı.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1500 metre kadınlar madalya töreni – Aslı Çakır – Gamze Bulut ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
11 Ağustos 2012 Saat : 5:01
  Haber

1500 metre kadınlar madalya töreni – Aslı Çakır – Gamze Bulut Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik