Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Abraham Maslow’un ihtiyaçların hiyerarşisi teorisi


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

ihtiyaçların hiyerarşisi insan motivasyonu ile ilgili bir psikoloji kuramıdır. Bu Abraham Maslow, Amerikalı psikolog tarafından 1943 yılında önerilmiştir. motivasyon içine Maslow’un araştırma akıllı üzerinde psikolojik-kararlı bireyler dayanıyordu; o bir noktaya en zeki, en başarılı, sağlıklı insanlar, kendini araştırma konuları için seçim yaptı. ihtiyaçların hiyerarşisi kendisi ihtiyaçları önem sırasına göre insanların deneyim temsil eder; genellikle bir, en temel ihtiyaçları olan üssünde piramit olarak tasvir edilir.

 

1. fizyolojik ihtiyaçlar ( açlık, susuzluk, cinsellik gibi)
2. güvenlik
3. ait olma ve sevgi
4. saygı
5. kendini gerçekleştirebilme

ihtiyaçların hiyerarşisi piramidal temsil alt dört seviyelere “bireyin fiziksel ya da uğrar gibi psikolojik bunlar yerine getirilmediği takdirde eksikliği,” ihtiyaçlar olarak adlandırılır. Fizyolojik altındaki ilk seviye oluşturan ve temel ihtiyaçlarını yaşamın sürdürülmesi ve doğurma yol katmak gerekir. Fizyolojik ihtiyaçlar, nefes katmak yeme ve uyku. Sağlıklı bir birey olarak, Maslow göre, diğer tüm ihtiyaçlarını temel fizyolojik ihtiyaçlar tabi olmalıdır.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

ihtiyaç hiyerarşisinin ikinci düzey emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarını içerir. sağlık için arzu, sürekli istihdam, diğerleri ve çevre gelen koruma ve mali istikrarı bütün olarak kabul edilir ve güvenlik ihtiyacı var. Toplumsal ihtiyaçların hiyerarşisinin üçüncü basamak makyaj ihtiyaçlar; dostluk, kabul, aile ve cinsel yakınlık bütün sosyal ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Toplumsal ihtiyaçlar genellikle emniyet ve güvenlik ihtiyaçları olan fizyolojik ihtiyaçlar tabi olan tabi bulunmaktadır.

Kişisel değer ve saygısı ihtiyaçlarını hiyerarşisinin dördüncü seviyesidir. Insanlar önemli hissetmek ve değerli ve onlar yoksa genellikle acı diliyorum. Benlik saygısı ve kendine saygı bu seviye çok önemli yönleri vardır; onlar olmadan sağlıklı bir birey eksikliği dışında ihtiyaçların hiyerarşisi beşinci ve son seviyeye ihtiyaçlarını ilerleme olamaz.

hiyerarşisinin beşinci seviye olarak kendini gerçekleştirme için denir ve kişisel gelişim, büyüme içerir ve amaç. Birisi tüm diğer ihtiyaçların yerine getirdiğini, onun maksimum potansiyel sürdürmeye ücretsiz ve çalışma en yüksek mümkün gıda, sigorta, içinde montaj gibi işlemler yapma endişesi duymadan kendini geliştirmek, ve önemli bir duygudur. Sadece eksikliği ihtiyaçlarını çalışma kendini gerçekleştirme yönünde olabilir biri sürekli olarak yerine getirilmiştir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Abraham Maslow’un ihtiyaçların hiyerarşisi teorisi ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
2 Nisan 2011 Saat : 12:08

Abraham Maslow’un ihtiyaçların hiyerarşisi teorisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik