Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Ayak Sorunlarına Çözüm


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

   Farkında olmadan yaptığınız hatalar ayakların sağlığını da  güzelliğini de bozuyor. Oysa önlem almak o kadar kolay ki…

 *Taban Çökmesi: Ayakta biri büyük ve uzamına diğeri küçük ve yatay olmak üzere 2 adet kavis vardır. Tabanda bulunan bu kavis, genetik olarak geçmesinin yanı sıra fazla kilo ve uzun süre ayakta durmak gibi nedenlerle de düşebiliyor. Bunun ilerlemesini önlemek için ayak kaslarını güçlendiren egzersizler yapmak gerekiyor.

*Nasır: Ayak parmakları arasında, ayak tabanının ve parmak kenarında görülen deri kalınlaşmasına nasır denir. Sürtünme veya baskı olan noktalarda deri kalınlaşır.En büyük nedeni de ayağa uymayan ayakkabı.. Sorun ayakkabıdan kaynaklanıyorsa yumuşak deriden ayakkabı giyin. Birkaç haftada yok olabilir. Sorun devam ediyorsa, banyodan sonra nasırı yumuşatmaya çalışın Nasırlı bölgeyi hafifçe kurulayın ve kağıt törpüyle törpüleyin. Her banyoda bunu yaparsanız üzerindeki kalınlığı inceltirsiniz.zamanla düzelicektir. Bir denasır tedavisinde salisilik asit içeren yakı veya kremler kullanılıyor. Ama bunları doktora sormadan kullanmak sakıncalı olabilir.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

*Mantar: Kapalı ayakkabı yüzünden ayağın terlemesi, çıplak ayakla ayakkabı giymek, başkasının ayakkabı veya çoraplarını kullanmak, havuz kenarında çıplak ayakla yürümek, banyodan sonra parmak aralarının iyi kurulanmaması, dezenfekte edilmemiş aletlerle pedikür yaptırmak… Bunlar, mantarın baş sorumlusudur. Mantar, doktor tarafından tedavi edilmelidir.

*Tırnak Batması: Tırnak, deriye içerden battığı zaman oluşur. Yanlış tırnak kesimi, sıkı çorap, dar ve sivri burunlu ayakkabılar batığa yol açabilir. Enfeksiyon oluşmadan önce  tedavi edilmelidir. Bu da erken teşhis demek.  Batığı erken görürseniz tırnak yumuşatıcıları sürün. Bir de tırnakların köşesini , deriye yakın kesmeyin.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Ayak Sorunlarına Çözüm ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
4 Haziran 2009 Saat : 4:26

Ayak Sorunlarına Çözüm Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik