Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Birinci Öğretim ve Açık Öğretim Harçları Kaldırıldı – 2. Öğretim harca devam


  • Anasayfa
  • Birinci Öğretim ve Açık Öğretim Harçları Kaldırıldı – 2. Öğretim harca devam
Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

 

Hükümet son derece adaletsiz skandal bir karara imza attı. Birinci öğretimler harç parası ödemezken ikinci öğretimler soyulmaya devam edilecek.

 

 

Katkı payları (harç paraları) 1. öğretimden ve açıköğretimden kaldırıldı. Bülent Arınç bunun kanundaki tabirinin katkı payı ve harç olduğunu söyledi. Ancak ikinci öğretimden alınan para “öğrenim ücreti” olarak kanunda gösterilmektedir. Dolayısıyla 2. öğretimlerden alınan öğrenim ücreti devam edecektir. 1.524.380 birinci öğretim öğrencisi ve 1.951.494 adet açıköğretimde bulunan öğrenciden harç alınmayacak.

 

Öğrenim ücreti katkı payı olmadığı için ayrıca bir kanun çıkarılması gerekiyor ve şu an hazırlanan kararname içerisinde sadece “katkı payları ve harçlar” bulunuyor.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

 

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete’de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

 

Milyonlarca üniversite öğrencisinin merakla beklediği müjdeli haberi Bülent Arınç basın toplantısında açıkladı. Üniversite öğrencilerinin harç paraları kaldırıldı. Sadece katkı payı ve harç olarak belirtilenler kaldırıldı. Buna göre 1. öğretim ve açık öğretim öğrencilerinin harçları kaldırılıyor. İkinci öğretim öğrencilerinin ödediği para harç veya katkı payı olarak görülmediğinden, kanunda “öğrenim ücreti” olarak geçtiğinden kaldırılmadı.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Birinci Öğretim ve Açık Öğretim Harçları Kaldırıldı – 2. Öğretim harca devam ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
27 Ağustos 2012 Saat : 9:53

Birinci Öğretim ve Açık Öğretim Harçları Kaldırıldı – 2. Öğretim harca devam Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik