Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

BoY uzatma Yöntemleri


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

Öncelikle Uzun boylu bir arkadaşınız olarak söyliyeyim.Bence hiç özenmeyin böyle şeylere.Bir kere bilindiği gibi yüksek yerler daha soğuktur(100 m de -0,5 )Bunun yanında bütün insanlara yüksekten bakıyosunuz ister istemez böyle olunca herkes sizi kendini beğenmişlikle suçluyor.Sonra otobüste eğilmek zorunda kalıyosunuz.Dik duramadığınızdan kambur oluyosunuz.Tokalaşmak,ya da düşürdüğünüz bişeyi almak için eğilme derdi de cabası..Neyse Haberimize Geçelim Biz..

Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu uzaktan kumanda ve belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 proje için Avrupa Patent Ofisine başvurdu.

lk projede boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Havıtçıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜBİTAK ve DPT’den aldıkları destek sayesinde geliştirdikleri laboratuvarlarında, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Fakültesi ve bazı bölümlerle ortaklaşa projeler geliştirdiklerini anlattı.

Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, 3 ay sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

YATARAK BOYUNU UZATABİLECEK

Bacağını uzatmak isteyen kişi için önceden ne kadarlık bir uzamanın gerçekleştirileceğini tespit ettiklerini, laboratuvarlarda, kemik içerisine çakılacak çivinin ona göre tasarlandığını belirten Havıtçıoğlu, ”Hastanın bacağı 4 cm kısa ise çivinin içerisine yerleştirilen özel sistemlerle o miktarda boy uzayacak. Hasta istese de bunun üzerinde bir uzama gerçekleşmeyecek” dedi.

Şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insanın boyunun uzatılması projesinde, elektronik bir frekansın uzaktan kumanda ile harekete geçirilerek kemik içerisine çakılan çivinin yukarıya doğru hareketinin sağlanacağını dile getiren Havıtçıoğlu, hastaya verilecek kumandayla kendi boyunu kendisinin uzatabileceğini ifade etti. Havıtçıoğlu, çivilerin kemik kaynaması sağlandıktan sonra çıkarılabileceğini kaydetti.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

3.5 AYDA 10 SANTİMETRE

Geliştirilen yöntemlerin uyluk ve kaval kemiklerine monte edilebileceği bilgisini veren Havıtçıoğlu, hastanın boyunun her gün 1 milimetre uzatılabileceğini, bu yöntemlerle kısa bir sürede uyluk kemiğinin 15, kaval kemiğinin 10 cm olmak üzere toplam 25 santimetrelik bir uzamanın gerçekleştirilebileceğini bildirdi. Havıtçıoğlu şöyle konuştu:

”Mekanik yöntemde, hasta günde bir kez bacağına aşırı yüklenme yapacak. Kemik içerisine yerleştirilen çivinin özel aksamları var. Belirli yüklenme karşısında çivi kendiliğinden uzayacak. Vücut ağırlığının ortalama 3 katı kadar bir kuvvetle yere vurulduğunda çiviler dişliler yardımıyla harekete geçiyor ve 1 milimetrelik bir uzama gerçekleşmiş oluyor.

İstenen uzama sağlandığında otomatik olarak sistem kilitleniyor. Diğer yöntemde ise belli bir frekansta bilgisayar mühendisleri tarafından yüklenen sistem, hastanın kendisi tarafından uzaktan kumandayla uygulanabiliyor. Hastaya bir şifre veriliyor, uzaktan kumandayla gönderilen frekansla sistem çalışıyor ve ne kadarlık bir uzama sisteme yüklenmişse bir günde 1 milimetrelik uzamayla istenen boya kavuşulmuş oluyor.

Bu sistemlerin diğer boy uzatma sistemlerinden en büyük farkı hem acıyı çok azaltması, hem tedavi sürecini yarı yarıya indirmesi, hem de enfeksiyonu ortadan kaldırması. Diğer yöntemlerde 10 cm’lik bir boy uzatma işlemi 7 ay sürerken, bu yöntemlerde 3.5 ay sürecek.”

HERKESE UYGULANMAYACAK

Bu yöntemlerin her isteyene uygulanmayacağına dikkati çeken Havıtçıoğlu, bacağında travma sonrasında tek bacakta kısalığı olanların, değişik nedenlerle bacağı kısa olanların ve boyu kısa olanların boyunun uzatılacağını kaydetti. Havıtçıoğlu, ”Boy uzatmanın amacı estetik amaçlı değil fonksiyon amaçlı. (Benim boyum 175 bir 10 cm daha uzatıp manken olmak istiyorum) diyenlerin boyunu uzatmayı uygun görmeyiz” diye konuştu.

Birde Bunun dışında konuyla ilgili olarak uzamax adlı bir ilaç var.Bazı internet sitleerinde ilacın faydası olup olmadığı Konusu Tartışılmış.Ben Şahsen faydası olduğuna inanmıyorum.Boyda en önemli etken genetik faktörler.Boy uzaması için önerilen yöntemlerde sizdeki potansiyelin yalnızca en etkin kullanılması demek aslında.Şu adresten Konuyla ilgili yapılan yorumları okuyabilirsiniz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

BoY uzatma Yöntemleri ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
28 Temmuz 2008 Saat : 11:50

“BoY uzatma Yöntemleri” için 12 Yorum

 1. ömer diyor ki:

  biri bana adam akıllı anlatsın ya benm boyum 165 kaç cm daha uzarım yasım 20

 2. Halide diyor ki:

  İnsan kendisi ile barışık olmalı bence..
  Boy uzatayım derken candan olmak var ki böyle habere rastlamıştım bir zamanlar..
  Ama ihtiyaç halinde teknolojinin nimetlerinden faydalanmak gerekiyor haberde belirtildiği gibi..

 3. haşim diyor ki:

  15 yaşındayım boyum 157 nasıl uzarım

 4. mazlıum diyor ki:

  ya 15 yaşındayım hala 1.57 boyundayım nasıl uzayabilirim bi bilginz varmı??????

 5. Funda diyor ki:

  Boyunuzun kısa ya da uzun olması genellikle genetiktir. Anne ve babanın kısa veya uzun boylu olması çocuğun boyunu etkiler. Boy uzaması ergenlik döneminin sona ermesiyle durur. Boy uzamasında bir diğer önemli faktör beslenmedir. Eğer boyunuzun uzamasını istiyorsanız cipsi, kola vb. zararlı ürünlerden uzak durunuz. Bol bol süt içip vitamini bol olan yiyeceklerden yemeli ve uyku düzeninize özen göstermelisiniz..

 6. ceyda diyor ki:

  benim yaşım 19 uzarmıyım 160 boyummmm.:(

 7. bilge diyor ki:

  ben 16 yaşındayım hatta 17 doru yol aldım boyum 1.61 veya 62 tam bilmiorum bu yaştan sonra uzarmıyım bilgisi olan varsa lütfen yazsın acaip kafama taktım bu boy işini…..

 8. demet diyor ki:

  ya ben inamıyorum böyle şeylere adam gibi bilgi verin. riskli şeyler bunlar
   

 9. samet diyor ki:

  ya arkadaşlar hergün 1BARDAK SÜTÜN İÇİNE,1BILDIRCIN YUMURTASI,1KAŞIK BAL  bunu  yapın boyunuz uzuyacak eminim:)

 10. NAZ diyor ki:

  BEN 17 YAŞINDAYIM 1.48 BOYUM VAR VE BU YÜZDEN PSİKOLOJİKMEN ÇOK BÜYÜK SORUNLAR YAŞIYORUM ÇOK MUTSUZUM SEVDİĞİM İNSANI KAYBETMEK İSTEMİYORUM UZAMAK İSTİYORUM BNA YARDIM EDİN LÜTFEN 1.48 DEN 1.79 OLMAM GEREKİYOR LÜTFEN YARDIM EDİN :(

 11. OnuR diyor ki:

  Boyunuzun ne olacağını belirleyen asıl önemli etkenin genetik olduğunu hepimiz biliyoruz.Buna rağmen genetik durumunuzun müsade ettiği ölçüde boyunuzun uzamasına yardımcı olmak amacıyla çeşitli yöntemler bulunmakta.Ne var ki sevgili Naz’ın idealindeki boya ulaşması açıkçası mümkün değil.Sağda solda karşınıza çıkacak olan boy uzatmak için satılan ilaçlarada itibar etmemenizi öneririm.Bunun dışında erkek arkadaşınızla olan ilişkinizin boyunuzun kısa ya da uzun olması meselesi haline dönüşmesine buna indirgenmesine izin vermeyin.Öyle bir zihniyetteki insanında ilişkinizin sıhhati açısından problem çıkaracağına sağlıklı bir şekilde ilişkinizin yürümesine engel teşkil edeceğini unutmayın.Kadın erkek ilişkileri duygusal paylaşımlar bir kaç basit mevzuya indirgenmemeli …

 12. ayberk diyor ki:

  15 yaşındayım ve boyum 1.75 daha fazla uzamak istiyorum ne yapmalıyım

BoY uzatma Yöntemleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik