Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Evangeline Adams’ın yaşamı – Evangeline Adams kimdir?


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

 

Yaşadığı dönemlerde falcılık olarak adlandırılan ve yasadışı bir uygulama sayılan Astroloji’yi mahkemede beraat ettiren kişi olarak bilinen Evangeline Adams, bu özelliği sayesinde Amerika’nın Astroloji tarihinde en önemli isimlerden biri olma niteliği taşır. İki A.B.D. başkanı John Adams ve John Quincy Adams ile aynı aileden geldiği bilinmektedir.

Yakın çevresine ve danışanlarına, 1928 ve 1929 yıllarının yatırım konusunda önemli gelişmeler getireceğini ve maddi varlıkları konusunda dikkatli olmalarını söylediği rivayet edilen Adams’ın, 1929 yılında gerçekleşen borsadaki çöküşü öngördüğü düşünülür. 1942, 1943 ve 1944 yıllarıyla ilgili olarak da, bunların ciddi bir savaşa gebe oldukları yorumunda bulunmuştur. New York’ta birçok kişinin ölümüne neden olan Windsoe Oteli yangınını da öngörmüştür.

      EvangelineAdams

 
 
Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Kendisiyle röportaj yapan New York World muhabiri ise, gazetedeki bir yazısında, Lady Paget’in 1910 yılında Adams’a yazdığı ve ‘Kral hakkında söyledikleriniz ne yazık ki gerçek oldu,’ dediği mektubu bizzat gördüğünü aktarmıştır. Buradaki Kral, İngiltere Kralı 7. Edward’dır. Adams, 5. George’un da hükümdarlığının oldukça kanlı geçeceğin söylediğini, bu nedenle de Londra’daki çevrelerde gözden düştüğünü ifade etmiştir.

Evangeline Adams’ın eserleri otobiyografik Bowl of Heaven, Astroloji üzerine Astrology: Your Place In The Sun, Astrology For Everyone ve Alesiter Crowley ile birlikte yazdıkları Astrology: Your Place Among The Stars’dır.

Popülerliğinin iyice artmış olduğu dönemlerde, otortielerin ilgisini iyice üzerine çekmeye başlamıştı. 1908 ve 1914 yıllarında falcılık yaptığı gerekçesi ile iki defa tutuklanan Adams, 1914 yılında çıkarıldığı mahkemede, kendisinin değil, Astroloji’nin yargılanması talebinde bulunmuştur. Mahkeme sürecinde Astrolojik öngörüm sürecini açıklayan Adams, yaptığı matematik hesapları ve başvurduğu gök günlükleri ile zaten öngörümlerinin ‘kafadan atma’ (!) olmadığını gösteriyordu. Kime ait olduğunu bilmediği bir horoskopu yorumlaması ise, davanın düşmesi sonucunu getirmiştir. Bu horoskop hakimin oğluna aitti ve Adams da onun hakkında isabetli yorumlarda bulunmuştur. Davanın düştüğünü yazan ertesi günkü gazeteler, hakimin, ‘Adams, Astroloji’yi geçerli bir bilim seviyesine yükseltmiştir,’ şeklindeki kapanış cümlesine de yer verdiler.

Evangeline Adams, Astroloji dünyasında son derece büyük etkiler yaratmış oldukça popüler bir kişi olmasına rağmen, bilindiği kadarıyla öğrenci yetiştirmemiştir. Tekniklerini ve çıkarım sürecinde kurduğu bağlantıları ve mantığı da hiçbir zaman detaylı biçimde açıklamamıştır. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Evangeline Adams’ın yaşamı – Evangeline Adams kimdir? ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
26 Şubat 2012 Saat : 12:58

Evangeline Adams’ın yaşamı – Evangeline Adams kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik