Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Hollywood sinemasının unutulmaz başkanları


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

Thomas J Whitmore – Independence Day (1996)
“Bugün 4 temmuz ve bir kez daha özgürlüğümüz için savaşmak bizim kaderimizde yazılı. Zorbalık yapmak, eziyet ya da zulüm etmek için değil, onları imha etmek için savaşacağız.” Bill Pullman’ın canlandırdığı Whitmore’un savaşa girişmek için fazlasıyla istekli olduğunu bu sözlerinden rahatlıkla anlamak mümkün. Beşinci Henry stilindeki bu konuşmanın ardından ilk bulduğu jete atlayarak uzaylıların istilasına bir son vermek ve Beyaz Sarayı kurtarmak için harekete geçmişti başkan…

Richard Nixon – Nixon (1995)
Oliver Stone’un önceki başkan biyografisi bir İngiliz tarafından çizilmiş önemli bir portreydi. Anthony Hopkins, Nixon’ı öyle başarılı ve detaylı canlandırmıştı ki, ister istemez onu az da olsa anlıyordunuz, hatta biraz sempati bile duyuyorsunuz. “Beni Kamboçya’yı bombalamakla itham edemezsiniz. Başkan istediği her yeri bombalayabilir.” diyen Tricky Dicky lakaplı başkana çok bile…

Dave Kovic/Bill Mitchell – Dave (1993)
“Herkesin başkan olabileceği bir ülke herkes başkan oldu zaten” sloganıyla çıkan komedi inanılmaz olanla dayanılmaz olanı başarıyla harmanlamıştı. Başkana tıpatıp benzeyen adam, başkan komaya girdiğinde onun yerine geçiyor ve ortaya komik bir tablo çıkıyor. Kevin Kline’ın iki karakteri birden canlandırdığı yapımda, First Lady’nin söz konusu benzerliğin her yerde geçerli olmadığını fark ettiği yatak sahnesi filmin akılda kalan sahnelerinin başında geliyor.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

James Dale – Mars Attacks (1996)
Geçtiğimiz aylarda Hillary Clinton lehine yer aldığı reklam da “Hiçbir şey her sabah bir kadını selamlamak kadar seksi değildir.” diyen Jack Nicholson’ın rol aldığı Mars Attacks’da, Tim Burton’ın 1950’lerden fırlamış gibi görünen kitch uzaylıları da “Güzel gezegen, alıyoruz!” demişti.

President Schwarzenegger – The Simpson Movie (2007)
Başka bir bu olamaz, yoksa olabilir mi tipi senaryoda, karşımıza çıkan kişi Calidornia valisi olmakla yetinmeyen Arnold Schwarzenegger’ın başkan versiyonu. Alternatif The Simpsons gerçekliğinde Harry Shearer’ın seslendirdiği Schwarzenegger, diğer seçenelerin ne olduğuna bile bakmadan Springfield’in yıkımına kaygısızca onay vermişti. “Ben okumak için değil yönetmek için seçildim,” sözü de, ona ait en unutulmaz detaylardan biriydi elbette.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hollywood sinemasının unutulmaz başkanları ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
6 Mayıs 2010 Saat : 4:54
  Sinema

Hollywood sinemasının unutulmaz başkanları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik