Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Kpss 2012 iptal olacak mı – Kpss hakkında ortaya atılan iddialar


  • Anasayfa
  • Kpss 2012 iptal olacak mı – Kpss hakkında ortaya atılan iddialar
Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

 

Öncelikle belirtmek gerekir ki meydana gelen gelişmeler neticesinde, Kpss 2012'nin iptal edilme olasılığı bulunmuyor. Ösym'den mevcut iddialara ilişkin yalanlama geldi. Soruların hafızasında tutmak suretiyle servis edildiğini bunları yapanın da Kck olduğu söylenmekte..

Şok gelişme 7 Temmuz 2012 tarihinde  yapılan 2012 KPSS Soruları çalındı !!. KPSS Soruları çalındı , 2012 KPSS İptal Edilir mi ? İptal Edilecek mi ?.. Son durum ve yorumlar bu sayfada ….

Bugün KPSS sınavı vardı. Sabah oturumunda Genel Kültür ve Genel getenek, öğleden sonraki oturumunda ise eğitim Bilimleri testi yer aldı.

Sınav sonrasında PKK’ya yakınlığıyla bilinen Dicle Haber Ajansı adlı bir ajans, saat 16:30 civarında sınav sorularının çalındığını haber yaptı. Hemen araştırdık. Meğersem 2012 KPSS Soruları komple birilerine daha önce servis edilmiş.

 

Çalınan Soru Kitapçığı İçin Tıklayın

Ancak yayımlanan sayfalar sınav kitapçığının birebir görüntüsü değil. Zira sınav kitapçığı iki sütunlu ve her sütunda 2 veya 3 soru bulunuyor.

ÖSYM İddialarla İlgili Açıklama Yaptı :

BASIN AÇIKLAMASI

(7 Temmuz 2012)

 2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:

Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanmasıve Bazı İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın Genel Kültür ve  Genel Yetenek Testinin uygulandığı  Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.

Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

 

 

Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür.  Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.

Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.

KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir.  Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.

Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. (ÖSYM Başkanlığı )

KPSS’de Beyaz Kalem Damgası – Beyazkalem Yetkililerinden Açıklama :

 

 

Kpss bugün gerçekleştirildi ancak sınavdan çok sınav sonrası yaşanan gelişmeler gündeme damgasını vurdu. Beyaz Kalem Yayınlarının internet sitesinde yayınladığı sorularKpss Adaylarının kafasını karıştırdı

Beyaz Kalem Yayıneviyle az önce görüştüm.

 

Yönetici kişi, sınav bittikten sonra hem öğretmenleri hem de öğrencileri aracılığıyla sınav sorularını bir an önce tamamlayıp sitelerinde hemen yayınlamak için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Sınav sorularından 57 adedini toparlayabildiklerini ve bunu internet sitelerindeki hazır deneme sınavı yazılımına yüklediklerini belirtti. Hazır yazılım nedeniyle de yayınlanan pdf dokumanın alt tarafında “Deneme sınav 2″ ibaresi çıktığını belirtti.

Böyle bir algı oluşturdukları için üzgün olduklarını belirtti. Şuan aşırı yoğunluktan dolayı internet sayfalarına giremediklerini, girdikleri anda bir açıklama yapacaklarını belirtti.

Kişi ve kurumalrı zan altında bırak istemiyor ve konuyu ispatlanmadığı için bir iddia olarak dile getiriyoruz ancak yetkililerin mutlaka tüm şıkların sırasıyla doğru hatırlandığı konusunda açıklamada bulunması gerekir.  Zira daha önce bu kadarına şahit olmadık

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kpss 2012 iptal olacak mı – Kpss hakkında ortaya atılan iddialar ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
8 Temmuz 2012 Saat : 8:54

Kpss 2012 iptal olacak mı – Kpss hakkında ortaya atılan iddialar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik