Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Mezarlarınıza Tüküreceğim – Boris Vian – Kitabın Konusu


  • Anasayfa
  • Mezarlarınıza Tüküreceğim – Boris Vian – Kitabın Konusu
Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

Bu roman ilk kez 1946'da Vernon Sulivan takma adıyla yazıldı. Ve 1949'da 'ahlaki değerlere hakaret' ettiği gereçeksiyle yasaklandı. 

Nedeni, erotizmin 'aşırı' gerçekçi bir biçimde betimlenmesiydi.1940'lı yılların başında Amerika'da yaşanan ırkçılık, şiddet ve hoşgörüsüzlükle dalgasını geçen Mezarlarınıza Tüküreceğim, döneminin ve 20. yüzyılın en ünlü ve çarpıcı romanlarından biridir. Boris Vian, pek çok yazardan beklenen 'duyuları ateşleyici' bir üsluba sahip değildir. Vian'ın üslubu, romanlarında alçak sesle duyulabilen bir müziğin içinde gizlidir. Mezarlarınıza Tüküreceğim, bu müziğin seslendirildiği bir kara roman pastişidir.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

1949'da ahlaki değerlere hakaret ve erotizmin aşırı gerçekçi betimlenmesi nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nde yasaklanmıştır. Kitap genel olarak, 1940'lı yıllarda ABD'de yaşanan ırkçılık ve şiddeti, alaycı bir üslupla eleştirmiştir.

Roman, Afrika kökenli ABD vatandaşı Anderson'ın intikamının hikayesi. Erkek kardeşinin beyazlar tarafından linç edilerek öldürülmesinin intikamını yine beyazlardan alıyor Lee Anderson. Siyahlara eğitim veren bir okulda öğretmenlik yapan dindar bir kardeşi vardır. Anderson'un, kardeşini düşünürken aklından geçenler, onun intikam adına yaptıklarının arka planını da özetliyor

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Mezarlarınıza Tüküreceğim – Boris Vian – Kitabın Konusu ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
29 Kasım 2011 Saat : 10:14
  Kitap

Mezarlarınıza Tüküreceğim – Boris Vian – Kitabın Konusu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik