Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Renklerin insan psikolojisine etkileri nelerdir?


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi biliniyor. Hangi rengin ruh halimizi nasıl etkilediğini öğrenmek ister misiniz ? Sarı hangi derdin çaresi, kırmızı ne işe yarar..? 

Sinirsel bozuklukları olanların sarı, uykusuzluk sorunu çekenlerin mor, sakinleşmek isteyelerin mavi, neşelenmek isteyenlerin turuncu, canlanmak isteyenlerin turkuaz rengini tercih etmeleri öneriliyor. Uzmanlara göre, renkler sadece insan psikolojisini değil fizyolojisini de etkiliyor. Renkler üzerine  araştırmaları "Hayatınızı Renklendirin" isimli kitapta toplayan Howard ve Dorothy Sun a göre, insan zihnini etkileyebilen renklerin insan fizyolojisi üzerinde de çeşitli etkileri bulunuyor. Renkler, psikolojik ve fizyolojik etkileri şöyle sıralanıyor: Kırmızı: Psikolojik olarak uyanık ve tetikte olmayı teşvik eder. Fizyolojik olarak kan basıncını artırır ve adrenalin salgılar. Turuncu: Psikolojik olarak neşeyi teşvik eder. Fizyolojik olarak sindirim sistemi ve ****bolizmaya destek olur. Sarı: 


Psikolojik olarak olumluluk ve canlılık özellikleri vardır. Fizyolojik olarak sinirsel bozukluklara iyi gelir. Yeşil: Uyumlu ve dengeleyici psikolojik özelliklere sahiptir. Fizyolojik olarak kalp ve göğüs sorunlarını hafifletir. Turkuaz: 


Canlandırıcı ve serinletici psikolojik özellikleri bulunmaktadır. Fizyolojik olarak ağrı kesici özelliği vardır. Mavi: İnsan psikolojisi üzerinde barışçıl ve sakinleştici etki gösterir. Fiziksel olarak kan basıncını düşürür, boğaz sorunlarını çözer. Mor: İç bilinci teşvik eder. Fizyolojik olarak uykusuzluğa iyi gelir. Magenta: Sevgi ve şefkat dolu bir renktir. Fiziksel olarak migren ve baş ağrılarını hafifletici etkisi bulunmaktadır. 

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Renklerin insan psikolojisine etkileri nelerdir? ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
12 Kasım 2011 Saat : 8:25

Renklerin insan psikolojisine etkileri nelerdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik