Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Sayılarla Zayıflamak…


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

Sayılar… Hayatımızda önemli yer tutmakla birlikte sağlık ve güzelliğide etkiliyormuş. Nasıl mı? Sayıları izleyin. Çünkü her rakam, bir zayıflama yöntemi demek…

15 KALORİ…

Çoğu zaman ayaküstü bişeyler atıştırmayı tercih ediyoruz. Ama o zaman hem ne yediğimizi anlayamayız hem de daha kalorili gıdalar alırız. Aslında oturarak yemek, form için daha iyi. Masada yersek, ortalama 15 kalori daha az alırız. Çünkü oturunca tokluğu daha kolay algılıyor, böylece daha az yiyoruz.

30 GRAM…

Lifli gıdaların, vücut hatlarını güzelleştirmek için ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Günde 30 gram lifli gıda alanlar , sindirim sistemini mükemmel çalıştırmış olurlar. Üstelik lifli gıdalar bağırsakta şiştiği için uzun süre tok tutar. Mesela 4 dilim tam tahıl ekmeği, 100 gram pirinç, 1 muz, 2 havuç, 50 gram kuru meyve ve 50 gram mısır gevreğini gün içinde bölüştürerek yerseniz, yeterli lifli gıda miktarına ulaşmış olursunuz.

23 SANTİM…

Tabak ne kadar büyükse o kadar fazla yeriz.öğle ve akşam yemekleri için ideal tabak çapı 23 santim olmalı. Yani, küçük pasta tabağının bir büyük boyu..

3 LOKMA…

Evde istediğimiz kadar yemek alırız. Ama restoranlarda , ne gelirse  bitirmek zorunda hissediyoruz. Sonra da gelsin kilolar. Tabaktaki yemeği sonuna kadar bitirmeyin, her zaman 3 lokma bırakın. Hatta evde yerken de bu kuralı uygulayın . Böylece öğün başına 75 kalori eksik almış olursunuz. Bu da haftada 500 kalori demek. Tabakta en az 3 lokma bırakarak almanız gereken kaloriden çok daha azını almış olursunuz.

20 SANİYE …

Televizyon karşısındayken önümüzde duran bi kase dolusu cipse ya da şekerlemeye elimizi atmadan duramıyoruz. Ya da geç saatlerde yenen çikolatadan vazgeçemiyoruz.tabii bu alışkanlıkta fazla kilo demek. Abur cubur istediğinizi frenlemek  için hile yapın; her abur cubur yemek istediğinizde 20 ye kadar sayın Böylece beyin devreye giriyor ve ona kadar zaten yeterince yendiğini söylüyor.Siz de kilo almaktan kurtuluyosunuz.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

500 KALORİ…

Eskiler şöyle der; “ kahvaltı altınsa öğle yemeği gümüş, akşam yemeği teneke değerindedir. Doğru. Sabah sağlam bir kahvaltı etmek vücuda yararlı . Mesela kahvaltıda 500 kalori alanlar, daha az kalorili kahvaltı edenlere göre gün içinde yaklaşık 200 kalori daha az yemek yiyorlar. Kahvaltıda sadece 500 kalori almak istiyorsanız, iki dilim tereyağlı reçelli ekmek ya da bir kase tam tahıllı müsli, yanında da bol miktarda şekersiz çay içebilirsiniz.

10 DAKİKA…

Spor yapamıyorsanız bol bol gülün. Çünkü gülmek de müthiş etkili bir antreman. Gülerken 80 kas birden çalışır, oksijen alımı artar, kan dolaşımı hızlanır. 10 dakika gülmek , 1 saat koşmanın verdiği zindeliği kazandırır.

7 SAAT…

İnce bir beden için yeterince uyumamız gerekiyor Sebebi basit; Çok az uyuyan insanların bedeni daha az leptin hormonu salgılıyor Leptin hormonu , yağ yakımında önemli rol oynuyor. Eğer kanımızdaki leptin hormonu azalırsa kilo sorunu ihmali artar. İşte bu yüzden yeterince uyumalıyız.

YÜZDE 12…

Acıkınca gözümüz bir şey görmez. Bu noktaya gelince de yiyeceklerin ne kadar lezzetli olup olmadığını hesaba katmadan yeriz. Oysa boş mideyle yemeğe oturmak yerine, az kalorili yiyeceklerle iştahınızı kesme yoluna gidebilirsiniz. Mesela , yemekten önce salatalık, kavun  yiyin. Mideniz dolmuş olur. Sofraya otururken tokluk hissettiğiniz için çok fazla yemezsiniz. Sonuç mu? Doğru yiyecekleri seçerek , gelecek kalorinin yüzde 12 sini azaltabilirsiniz.

Tüm bunların yanında bide egzersiz ve yürüyüşü ihmal etmeyin. En basitinden bakkala gidiyorsanız her zaman gittiğiniz yoldan değil üst sokaktan gidebilirsiniz…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sayılarla Zayıflamak… ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
24 Eylül 2008 Saat : 9:07

Sayılarla Zayıflamak… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik