Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Tedavi edici Filmler – Her hastalığa Bir Film


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

Gündelik hayatın tüm sıkıntılarından kurtulmak için yeni bir başvuru kaynağınız var, filmler… ‘Altıncı His’ ölüm acısına iyi geliyor, ‘Esaretin Bedeli’ baba oğul ilişkilerine.

Orta yaş krizi mi yaşıyorsunuz? Suçluluk duygusu içinizi yiyip bitiriyor mu? Sağlıklı ilişkiler kuramıyor musunuz? Bu sorunların çözümü evinizde oturup DVD izlemek kadar kolay olabilir. En azından psikoterapist ve film meraklısı Bernie Wooder buna inanıyor. Filmlerin iyileştirme gücüne tüm kalbiyle inanan Wooder, film tedavisi manasına gelen movie therapy kalıbını İngiltere’de yaygınlaştırmak için de ön ayak oluyor ve bu terapinin nasıl işlediğini anlatmak için bir kitap yazdı.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Bu sistem Royal College of Psychiatrists tarafından destek amaçlı bir danışma olarak tanımlanıyor ve kişinin problemine göre uygun bir film seçilerek reçete yazılıyor, ardından da konu üzerine konuşularak durum için çözümler üretiliyor. Wooder terapiyi şöyle açıklıyor: “Film terapisi gerçekten de çok güçlü bir yöntem çünkü duygulara direk erişim sağlıyor ve onları mıknatıs gibi yüzeye çekmeyi başarıyor. Filmler insanlara rol modeller sunar, ilişkilerdeki sorunları açığa çıkarır, problemleri ve çözümlerini saptar, insanlara ilham verir ve motive eder. Ve üçüncü kişinin bakış açısından izlediğiniz için film seyrederken gardınızı düşürürsünüz, böylece film kendinizi keşfedebilmeniz için bir sıçrama tahtası görevi görür.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tedavi edici Filmler – Her hastalığa Bir Film ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
6 Mayıs 2010 Saat : 4:45
  Sinema

Tedavi edici Filmler – Her hastalığa Bir Film Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik