Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Treacher Collins Sendromu nedir – Belirtileri – Tedavisi


  • Anasayfa
  • Treacher Collins Sendromu nedir – Belirtileri – Tedavisi
Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

 

Treacher Collins sendromu bebek çarpık yüz hatları ile dünyaya neden olan bir devralınabilen hastalıktır. Durum, kemik ve kafatası ve yüz yumuşak doku gelişimini etkileyen anormal şekilli kulaklar, yanaklar, göz kapakları yol açabilir ve çeneler. Ağır vakalarda, Treacher Collins sendromu işitme ve neden havayolu daralma bozabilir. bozukluğu olan çok insan hayatları boyunca onların görünüşe geliştirmek ve tıbbi sorunları önlemek rekonstrüktif cerrahi müdahele yapılması gerekmektedir.

o adlı kime sonra Çene Dysostosis tıp çevrelerinde bilinen Treacher Collins sendromu ilk 1900 yılında doktor tarafından tanımlanmıştır. bir embriyo içinde yüz kemik ve kıkırdak doku gelişimi kontrol belirli bir gen mutasyonu gelen bozukluk sonucu. Treacher Collins sendromu otozomal dominant bir bozukluk, bir çocuğun o eğer bir ana-babasının miras anlamına sayılır mutasyona uğramış gen taşıyor. vakalarının yaklaşık yarısı yeni mutasyonlar sonucu yerine ailesel kalıtım vardır.

eksik olabilir Treacher Collins sendromu ile doğan bir bebeğin anormal şekilli kulak olma ihtimali ve kısmen ya da tamamen dış kulak oluşturan kıkırdak biridir. Elmacık kemikleri normalden daha düşük, gözleri bir sarkık bir görünüm vermek olabilir. Çoğu bebekler de çok küçük ağız ve alt çeneleri vardır. Yüz deformiteleri işitme kaybı, görme bozuklukları gibi tıbbi sorunları bir dizi neden olabilir ve zorluklar, yeme, konuşma ve nefes alma.

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Bir doğum uzmanı genellikle bir bebek önce Treacher Collins sendromu teşhis edebilirse rutin ultrason görüntüleme ile doğar. deformiteleri belirgin değilse, hastalık doğumdan sonra bir sınav dek tanı olmayabilir. Ne zaman Treacher Collins sendromu doktor uyarilar işaretler, o genellikle yeni doğmuş başının malformasyonları çalışma tarama bilgisayarlı tomografi alacaktır. bir bebek havayolu daralma ile doğmuş ise, doktorlar eklemek nefes acil cerrahi tedavi yönetebilirsiniz ve tüpler besleme. Ayrıca, iyi genellikle işitme hemen yardımcıları ile donatılmıştır duyamıyorum bir bebek.

Doktorlar genellikle hasta önce göz önünde bulundurularak eski ileri tedavi beklemenize karar. beş yaş, yeterli kıkırdak doku Around kaburga etrafında izin geliştirmiştir deforme kulak üstüne onun greft parçalara bir cerrah. Hastanın kendi yirmili kadar cerrahlar genellikle böyle bir işlem yapmaya çalışmayın rağmen Bones da çene ve yanaklara reform, aşılı olabilir. Bireyin kendi hayatı boyunca tam yüz hatları düzeltmek için birden fazla kemik greftleri ve plastik cerrahi almak gerekebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Treacher Collins Sendromu nedir – Belirtileri – Tedavisi ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
15 Kasım 2011 Saat : 1:18

Treacher Collins Sendromu nedir – Belirtileri – Tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik