Tüm mp3 player fırsatları için tıklayın !

<

Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün kimdir?


Sponsorlu Baglantilar

Tüm oto müzik sistemi fırsatları için tıklayın !

 

PKK'nın kaçırdığı Hüseyin Aygün, CHP'de sürpriz çıkışlar ve açıklamalar yapan bir isimdi. Aygün, daha önce Dersim Katliamı ile ilgili sözlerinden ötürü CHP'de bazı tartışmalara neden olmuştu.

 

Tunceli'de yol kesen PKK'lılar CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli'nin Tubağlı Erdoğdu Köyü'nde doğdu. Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Aygün, Tunceli'de ceza avukatlığı yapıyordu. Aygün'ün biri Zazaca olmak üzere üç kitabı var. Evli olan Aygün'ün iki çocuğu bulunuyor. Aygün, Kılıçdaroğlu'nun teklifini kabul ederek 2011 yılında CHP'den Tunceli Milletvekili seçildi.

 

CHP'NİN SÜRPRİZ ÇIKIŞLAR YAPAN İSMİ

 

Sponsorlu Baglantilar

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Hüseyin Aygün, CHP'de sürpriz çıkışlar ve açıklamalar yapan bir isimdi. Aygün, daha önce Dersim Katliamı ile ilgili sözlerinden ötürü CHP'de bazı tartışmalara neden olmuştu. Hüseyin Aygün, "Dersim Katliamı'nın sorumlusu devlet ve CHP'dir. Atatürk de bu olaylardan haberdardır" deyince ana muhalefet partisinde kıyamet koptu. Bazı milletvekilleri Aygün'e karşı ayaklanmıştı. Parti yönetimi Aygün'ün savunmasını istemişti.

ALEVİLİK TARTIŞMASI

 

Son tartışma ise Alevilikle ilgiliydi. Aygün, Aleviliğin ayrı bir din olduğu yönündeki sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tepki göstermişti. Hüseyin Aygün, bugüne kadar Kürt sorunu konusunda partisinden ziyade BDP'nin söylemine yakın bir dil geliştiren bir isimdi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün kimdir? ile Benzer Yazılar:

Paylas
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
13 Ağustos 2012 Saat : 1:59
  Futbol

Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapmak için giriş yapmak zorundasın. Gİriş

Tüm erkek giyim modası fırsatları için tıklayın !

içerik